1/2

Régészet Napja Aquincumban

Múzeumunk is csatlakozik a Régészet Napja eseménysorozatához. 2020. június 19. és 21. között az alábbi programokkal készülünk:

június 19., 14.00: Zseniális találmányok, innovatív ötletek – Epizódok az ókori technika történetéből – Internetes előadás

Az ókori tudomány folyamatosan fejlődött, technikai szempontból azonban a Kr. e. 3. század és a Kr. u. 1. század különösen termékeny időszak volt. Ekkor rengeteg innovatív ötlet született, szinte egy technikai forradalom zajlott le. Méghozzá egy elfelejtett technikai forradalom, mert ma már nem is tudjuk, hogy az újkori találmányok, sőt esetleg a ma is használt gépek, eszközök, berendezések eredete az ókorig nyúlik vissza és elfelejtett azért is, mert bizonyos, korukat talán megelőző ötletek lángelmék kísérletei maradtak csupán és már az ókorban feledésbe merültek. Ebbe az elfeledett, de rendkívül izgalmas világba kalauzolja el a látogatókat az Aquincumi Múzeum virtuális előadása. Az előadást tartja: Dr. Fényes Gabriella régész, a Zseniális találmányok, innovatív ötletek – Epizódok az ókori technika történetéből c. kiállítás kurátora.

Az előadást pénteken 14 órától tekinthetik meg múzeumunk Facebook oldalán.

június 20., 11.00 és 14.00: Egy izgalmas nap Aquincumban (boltok, fürdők, amfiteátrumok) – Tárlatvezetés a romkertben

Szombaton 11-kor és 2-kor Látogatóink rendhagyó tematikus tárlatvezetésen vehetnek részt a Régészeti Parkban, melynek során a polgárváros különleges épületeivel, illetve a római történelem és régészet egy-egy izgalmas kutatási területével ismerkedhetnek meg. A tárlatvezetést tartja: Kővágó Dániel művelődésszervező.

A tárlatvezetési díj 300 Ft/fő, mely a belépőjegyet nem tartalmazza. Jegyek a múzeumi pénztárban, illetve a Jegymester.hu-n kaphatók. A vezetések, a járványügyi előírások betartása mellett, kizárólag az Aquincumi Múzeum Régészeti Parkját érintik. Az egyes csoportok maximális létszáma 15 fő.

június 20., 14.00: 7000 éves üzenet – Internetes tárlatvezetés

Budapest nem csak a római korban volt lakott, hiszen a legkorábbi településeket az újkőkor során, az ún. vonaldíszes kerámia kultúrájának idején létesítették. A 7000 éves üzenet c. kiállítás kurátora vezetésén azt hangsúlyozza ki, hogy a kommunikációs útvonalak és kapcsolatok milyen módon jelentek meg a neolitikum idején. A tárlatvezetést tartja: Dr. M. Virág Zsuzsanna régész, a kiállítás kurátora.

A vezetést szombaton 14 órától tekinthetik meg múzeumunk Facebook oldalán

június 21., 11.00: Virtuális látogatás a restaurátorműhelyben

Vajon mi történik az ásatáson előkerülő leletekkel? Hogyan dolgoznak a restaurátorok? Többek között ezekre is fény derül a restaurátorműhelyben tett virtuális látogatáson. A vezetést tartja: Gábler Szilvia restaurátor.

A vezetést vasárnap 11 órától tekinthetik meg múzeumunk Facebook oldalán

Széchenyi 2020
Széchenyi 2020